Svatební blog

Buďte hvězdou dne: Jak na perfektní svatební líčení a účesy

Buďte hvězdou dne: Jak na perfektní svatební líčení a účesy

Každá nevěsta chce ve svůj velký den zazářit. Pro vašeho ženicha budete vždycky tou nejkrásnější, ale proč tomu trošku nepomoct pár praktickými triky. V článku tematizujícím různé svatební styly pro nevěsty jste mohly zjistit, jakým směrem chcete svou vizáž stylizovat. Teď se pojďte podívat, jak ji dotáhnout k dokonalosti.

 

8 kroků k bezchybnému svatebnímu líčení

 

Krok 1

 

Příprava pro dosáhnutí vzhledu jako z titulní stránky časopisu začíná minimálně už týden před svatebním dnem. Pleť musí být opravdu hodně dobře hydratovaná. Během posledního týdne kromě pravidelné péče také proveďte peeling a aplikujte hydratační masku. Samozřejmostí je poctivé odličování – a to i v období mimo svatební přípravy.

 

Krok 2

 

Jako podklad zvolte hydratační sérum – to je třeba nechat opravdu velmi dobře vstřebat. Jinak se make-up po aplikaci začne drolit. Následuje báze pod make-up. Tu zvolte podle typu vaší pleti. Rozjasňující, matující nebo sjednocující.

 

Krok 3

 

U samotného make-upu je potřeba dát si pozor na odstín i na konzistenci. Je lepší mít vyzkoušené, který vám nejlépe sedne. Někdy se nevěsty ptají, zda je make-up opravdu nutný, když ho běžně nenosí. Odpověď zní, že je to určitě lepší. Všechna líčidla na něm drží o poznání lépe, a to včetně líčidel na oči.

 

Krok 4

 

Po nanesení make-upu následuje fixace pudrem. Ten může být klidně transparentní. Nepotřebujete ho kvůli další barvě, ale kvůli tomu, aby vše dobře drželo.

 

Krok 5

 

Teď přichází na řadu těžší část, pro kterou je lepší mít alespoň trochu praxe. V této fázi si začněte hrát s konturami tváře – zvýrazněte, co si přejte. Vše završte tvářenkou. Narůžovělé tváře přispívají k mladistvému a zdravému vzhledu.

 

Krok 6

 

Také očím je třeba věnovat náležitou pozornost. Tužka, stíny, gelové linky, řasenka a umělé řasy nebo jen trsy řas. Zde popusťte uzdu své kreativitě. Ale vždy si různé kombinace vyzkoušejte předem! Ve svůj svatební den opravdu nechcete řešit, že to vlastně není úplně ono. Vše, co přijde na oči, také musí být bezpodmínečně voděodolné. U stínů toho docílíte pomocí podkladové báze.

 

Krok 7

 

Jako pomyslná třešnička, která pozvedne každé líčení, přichází rtěnka. Odstín volte podle zvoleného stylu. Ovšem stejně jako líčení na oči musí být voděodolné, dejte pozor, ať je rtěnka neslíbatelná a mimořádně odolná. Nechcete, aby se vám při gratulacích nebo při hostině rozmazala a otiskla kdekoli po obličeji, na ženichovi nebo na svatebčanech.

 

Tip pro hosty: Neslíbatelná rtěnka je také naprosto nutnou součástí líčení každé svatebčanky. Nevěsta by vám asi moc nepoděkovala, kdyby po gratulacích objevila vaši rtěnku na své tváři.

 

Krok 8

 

A na závěr tajný recept pro větší výdrž líčení, bez kterého se neobejde žádná vizážistka – fixátor ve spreji

Stejně jako si nalakujeme vlasy, i pro líčení existuje podobně šikovný pomocník. Jemně zavřete oči, nadechněte se a chvilku zadržte dech. Fixátor aplikujte ze vzdálenosti cca 20 cm. Malým trikem může být ovívání vějířem. Poproste kamarádku, aby vás chvilku ovívala a oči nechte zavřené, dokud fixátor úplně nezaschne.

 

Na celé líčení počítejte s časem 1 – 1,5 hodiny.

 

Rada na závěr: Produkty speciálně určené pro svatební líčení jsou velmi kvalitní – výrobci dobře vědí, jaký nápor vaši nalíčenou tvář během celého dne čeká – ale také velmi drahé. Pokud nechcete riskovat s produkty na každodenní líčení a doma profesionální výbavu nemáte, svěřte se do rukou profesionálky. Kupovat samostatně všechny produkty se finančně nevyplatí. Vizážistky už je mají a navíc budete mít líčení bez starostí.

 

 

 

 

Svatební účes jako z katalogu

 

Někdy nevěsty přicházejí s jasnou představou, jak chtějí vlasy upravit, mnohem častěji se ale účes vybírá na základě stylu šatů. Blíže tuto problematiku popisujeme v článku 7 stylů krásných nevěst… Který je ten váš? 

 

Možností je spousta a nelze proto rozdávat žádné univerzální rady, jak dokonalého účesu docílit. Snad jen jednu. Vyhraďte si pro účes dostatek času. Ani krátké vlasy neznamenají příliš velkou úsporu. Počítejte vždy minimálně s 1 hodinou až s 2 hodinami. Základem každého svatebního účesu je také dobrá fixace. Pamatujte, že budete tančit třeba celou noc a váš účes musí držet i po půlnočním překvapení. Pokud se češete sama, dejte pozor na drdoly. Na fotkách chcete vypadala skvěle ze všech úhlů a na to může být drdol velmi zrádný – vzadu se vám bude s vlasy těžko manipulovat.

 

Do rozhodování o stylu účesu vstupuje také otázka závoje. Je třeba od začátku počítat s místem, kam závoj upevníte. Nejčastěji je připevněn k hřebínku. Ten pak upevníte ve vlasech do předem připraveného místa odspoda nahoru. Pokud hroty hřebínku vykukují, obraťte směr a vsuňte ho do účesu směrem dolů.

 

Jak při česání, tak při líčení počítejte s velkou časovou rezervou, kterou při plánování svatby zakomponujte do harmonogramu svatebního dne. Vše si také několikrát dopředu vyzkoušejte. Určitě je dobré zvážit pomoc zkušené kamarádky nebo profesionální vizážistky.

 

 

Proč si nás vybrat?

Uspořádáme vám jedinečnou svatbu snů. Kdekoliv. A kdykoliv.

Profesionalita

Individuální přístup

Spolehlivost, flexibilita

Spolehlivost, flexibilita
Otevřít WhatsApp
Potřebujete poradit?
Dobrý den, jak můžeme pomoci?