Svatební blog

Svatební místa: Svatby venku, v kostele i netradiční

Svatební místa: Svatby venku, v kostele i netradiční

Jedna z prvních otázek k vyřešení při plánování svatby je místo konání. Nejčastěji se snoubenci rozhodují mezi svatbou v přírodě, v kostele nebo na zámku. Svatební místo ale může být i zcela netradiční. Fantazii se při plánování meze nekladou. Pojďme si společně projít výhody i nevýhody každé z variant.

 

Svatba v přírodě

Svatební obřady a oslavy v srdci přírody bývají mezi snoubenci stále oblíbenější variantou. Možnosti takového svatebního místa jsou bezbřehé. Řekněte si své ano na lesní mýtince, v romantické vinici, na mole rybníka, v zahradě plné květin nebo na exotické pláži.

 

Výhody: Na svatbě v přírodě vás bezpochyby potěší její nižší cena. Nemusíte se také trápit s velikostí sálu. Počet hostů je v podstatě neomezený. Ani svatební výzdoba vás příliš nepotrápí. Sezónní květiny či podzimní listí se sami o sobě stanou nádhernou kulisou. Skvělá je i možnost mít obřad i hostinu v bezprostřední blízkosti.

 

Nevýhody: Vždy je vhodné pečlivě zvážit měsíc konání svatby. A bez ohledu na období je nutné počítat i s tzv. mokrou variantou. Tedy s jakýmsi plánem „B”, ve chvíli kdy přijde déšť. Pozor si také musíte dát na komfort hostů. Nesmí chybět lavičky či židle – alespoň pro starší svatebčany.

 

 

Svatba v kostele

 

Procházíte uličkou mezi vyřezávanými lavicemi, vaše kroky doprovází líbezný zvuk varhan a na konci cesty přímo před oltářem na vás čeká váš vyvolený. Svatba v kostele je protkaná tradicí, důstojností, ale i poměrně přísnými pravidly a etiketou.

 

Výhody: Překrásné prostředí. Tradiční svatbou v kostele určitě potěšíte nejen sebe, ale i babičku. V létě je zde příjemný chládek a nemusíte přemýšlet nad deštěm.

 

Nevýhody: Pokud plánujete svatbu v zimě, dejte vědět svým hostům, ať se přioblečou. V kostele může být totiž opravdu chladno. Alespoň jeden ze snoubenců musí být pokřtěný – je tu sice i varianta odsvěcených kostelů, ale těch je podstatně méně. Nevěsty, které touží po odvážnějších šatech, zde přijdou zkrátka. Kolena i ramena musí být zakrytá. Svatba v kostele také znamená přejezd, který významně ovlivní harmonogram.

 

Svatba na zámku

Jen málo svatebních míst je romantičtějších než ta na zámcích. Slavnostní atmosféra zde dýchá na každém kroku. Není divu, že svatby na zámku přitahují mnohé snoubence. Krásné zahrady, velkolepé sály a malebná panoramata.

 

Výhody: Čekají vás nádherné svatební fotky. U mnoha zámků máte volbu mezi vnitřní a venkovní variantou obřadu. Některé z nich navíc poskytují možnost mít vše, včetně hostiny, na jednom místě – zde ale pozor na včasnou rezervaci termínu.

 

Nevýhody: Za pohádkovou scenérii si připlatíte. Nevýhodou bývá i obsazenost, místa často musíte rezervovat minimálně půl roku dopředu.

 

Netradiční svatební místa

 

Pro páry, které touží ze svého svatebního dne učinit neobvyklý a originální zážitek, se otevírá téměř nekonečná škála možností. Potápěči zvolí třeba svatbu pod vodou, golfisté na greenu, fotbalisté na stadionu a hokejisté na zimáku. Proč ne!

 

Výhody: Svatební den odrazí skutečně vaše osobnosti a záliby. Vše je ve vaší režii.

 

Nevýhody: U netradičních míst může být těžší organizace. Pokud si přejete svatební hostinu, nejspíš budou nutné přejezdy.

 

Výběr svatebního místa dotváří atmosféru celého dne. Často může také determinovat harmonogram a další program svatby. Proto jeho výběr nepodceňte. Pro další inspiraci nepřehlédněte několik tipů na nejkrásnější svatební místa v ČR, které jsme pro vás sepsali.

Proč si nás vybrat?

Uspořádáme vám jedinečnou svatbu snů. Kdekoliv. A kdykoliv.

Profesionalita

Individuální přístup

Spolehlivost, flexibilita

Spolehlivost, flexibilita
Otevřít WhatsApp
Potřebujete poradit?
Dobrý den, jak můžeme pomoci?